Klub Sportowy MOSiR Sparta Zabrze - strona nieoficjalna

pon.

MSPN Górnik Zabrze 4 - 3 KS MOSiR Sparta Zabrze - 2001r.

• autor: sparta_mikulczyce, 2014-03-10 08:22

Pierwsze koty za płoty...Pierwszy sparing za nami!

W niedziele 09.03.2014r. o godzinie 7:45 na zbiórkę stawili się młodzi zawodnicy Sparty Zabrze jeszcze nie do końca obudzeni. Trener drużyny Mateusz Cieślik zadbał o rozbudzenie zawodników intensywną rozgrzewką przed sparingiem i przypomnieniem wielu podstawowych zasad. Po opracowanej strategii i wskazaniu pozycji każdemu zawodnikowi mecz rozpoczęty został zgodnie z ustaleniami o godzinie 8:30. Było to pierwsze spotkanie z murawą po okresie zimowym. W pierwszych minutach meczu szybko straciliśmy dwie bramki. Ręce opadły wraz z głowami młodym adeptom, lecz głos trenera stał się podporą dla drużyny oraz pozytywną motywacją. Chłopcy bardzo ambitnie podeszli do rywala. Zaczęli się starać i słuchać podpowiedzi z ławki.  Mimo wielu błędów, niedokładnych podań,  udało się zbudować kilka bardzo ładnych akcji po której jedna z nich dała pierwszą bramkę (Daniel T.) dla naszych. Sparing był rozgrywany 3 razy po 20 min. co umożliwiło sprawdzenie się wszystkim młodym piłkarzom. Mimo starań naszego bramkarza Marcina Z., który był niesamowicie skupiony, udało się rywalom strzelić jeszcze dwie bramki. W wielkim zamieszaniu pod bramką przeciwnika zawodnicy Sparty wykorzystali okazję na zdobycie kolejnej bramki. Wykorzystując błędy przeciwnika trampkarze Sparty po jednej z udanych akcji zakończoną bramką przez Stasia M., kończą spotkanie z wynikiem 4:3 dla gospodarzy.

Mateusz Cieślik: Jestem zbudowany liczbą zawodników, która mimo tak wczesnej godziny wstawiła się na sparing oraz tym co zobaczyłem na boisku. Mam nadzieję, że nasza ciężka praca, którą wykonujemy na treningach będzie przekładała się na spotkania ligowe i w nich również będzie zauważalny progres. Dziękuje kierownikowi oraz wszystkim rodzicom za przybycie i wspierania swoich pociech.

2015.04.28 Trampkarze 2001 Sparta Zabrze - Czarni Pyskowice
Ładowanie...