Klub Sportowy MOSiR Sparta Zabrze - strona nieoficjalna

pon.

Rozzłoszczony lider z Mikulczyc

• autor: pippo24, 2014-11-10 19:12

Sparta Zabrze w 11 kolejce podejmowała na własnym boisku graczy Gwiazdy Chudów.

Już od pierwszej minuty nasi zawodnicy chcieli pokazać że zeszłotygodniowy remis w Borowej Wsi był tylko wypadkiem przy pracy. Szybko strzelili dwa gole i kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Pogoda w tym dniu nie ułatwiała gry, padał deszcz murawa była śliska a piłka płatała różne figle. Mimo tego nasi gracze nadal atakowali i strzelili kolejne trzy bramki. Na przerwę schodzili z wynikiem 5:2 gdyż niestety w pierwszej połowie piłka znalazła też dwukrotnie drogę do naszej bramki. Trzeba w tym miejscu wspomnieć o arbitrze który tego dnia chyba zapomniał "parasola" i okularów gdyż obydwie bramki dla graczy z Chudowa były przynajmniej kontrowersyjne. Pierwsza padła ze spalonego a druga po faulu na naszym obrońcy. W drugiej połowie gracze Sparty jeszcze poważniej podeszli do przeciwnika nie pozwalając już strzelić im gola a sami zdobyli ich jeszcze sześć. W końcówce znowu w roli głównej wystąpił sędzia. Kilka jego kontrowersyjnych decyzji oraz ewidentnych pomyłek w obydwie strony wprowadziły sporą nerwowość na boisku. Było sporo przepychanek kłótni i ostrych zagrań. To niemal cud że mecz zakończył się bez poważnych kontuzji dla graczy którejkolwiek z drużyn. Wynik końcowy to 11:2 dla Sparty.

Strzelcy goli: Glapiak 4, Poźniak 3, Gołdy 2 Kosina, Dąbkowski, Mosakowski po 1

Zawodnik meczu: Patryk Mosakowski.

Skład Sparty Zabrze: Krzysztof Gruszka, Łukasz Ferst, (Sylwester Dąbkowski), Adam Szwarc, Krzysztof Kosina, Patryk Mosakowski, Sebastian Poźniak, Artur Fałowski, Michał Szczepanek, Adrian Glapiak, Przemysław Gołdy, Mateusz Mentek.

Trener Sparty Karol Sieński po meczu: Chciałbym pochwalić zawodników za zaangażowanie i serce włożone w mecz. Kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelone bramki cieszą ale wróciły do nas również demony przeszłości z meczu z Burzą Borowa Wieś, gdzie traciliśmy podobne bramki. W tygodniu na treningach popracujemy nad organizacją gry w obronie.

Ciekawostką tego spotkania był fakt iż graczy z Chudowa prowadził w tym meczu były trener pierwszej drużyny Sparty Zabrze Pan Andrzej Kobiałka którego serdecznie pozdrawiamy.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Trampkarze 2001-2002 24.10.2014 MSPN Górnik Zabrze - KS MOSiR Sparta Zabrze
Ładowanie...